Mūsdienās ar vien vairāk uzmanība tiek pievērsta atkritumu pārstrādei, kas veicina ekoloģiski tīrāku un dabai draudzīgāku vidi. Mūsdienās sabiedrību ar vien vairāk uzrunā ekoloģiski un videi draudzīgi produkti. 

SIA “Priekuļu bloks” ir uzņēmums, kas veic izlietotā iepakojuma stikla pārstrādi, tādā veidā tam piešķirot jaunu dzīvi, nododot to tālākai lietderīgai izmantošanai. Ik gadu atkritumu poligonos tiek noglabātas tūkstošiem tonnas atkritumu. Tomēr stikla noglabāšana tiek samazināta, veicot tā pārstrādi un ražojot materiālu jaunu iepakojuma stikla pudeļu un burku ražošanai, kā arī citiem lietderīgiem stikla smilts izmantošanas mērķiem. 

Atkritumu poligonos nonāk stikls ar ļoti daudz citu atkritumu piemaisījumiem, kā plastmasa, plēve, metāls, dažāda veida sadzīves atkritumi, būvgruži u.c. Izlietotā iepakojuma stikla maisījumam nonākot SIA “Priekuļu bloks” stikla pārstrādes rūpnīcā, stikls tiek atdalīts no citu atkritumu piemaisījumiem un pārstrādājot to smalkāk, tiek iegūta stikla smilts dažādās frakcijās, kurai pēc tam ir daudzveidīgs pielietojums, piemēram, ūdens attīrīšanai un filtrēšanai, stikla smilšu strūklai, kā piedeva asfaltam, ainavu  arhitektūrai, betona maisījumam, drenāžas sistēmām u.c.

 shema2