SIA "Priekuļu bloks" piedāvā unikālu produktu - STIKLA SMILTS.

Stikla smilts tiek iegūta, pārstrādājot izlietoto iepakojuma stiklu, kā rezultātā stikls tiek pilnvērtīgi izmantots, arī kā izejviela stikla smilts ražošanai.

Pārstrādājot izlietoto iepakojuma stiklu un iegādājoties stikla smilti, Jūs sniegsiet papildus guvumu dabai, tādejādi nodrošinot Latvijas vidi ekoloģiski tīrāku un dabai draudzīgāku, kā arī tas būs pozitīvs guvums cilvēka veselībai, jo netiks piesārņota apkārtējā vide.

Stikla smilts īpašības:

 • Ilgstspējīga
 • videi draudzīga
 • dažādas pielietojuma iespējas
 • daudzkrāsaina
 • nav robota, bez asām malām
 • daudzveidīgas frakcijas
 • zemas uzturēšanas izmaksas

View the embedded image gallery online at:
http://www.priekulubloks.lv/lv/stikls#sigFreeId8dd25db265

Stikla smilts pielietojums:

 • Stikla iepakojuma ražošana

Pārstrādājot stiklu un attīrot to no piemaisījumiem tiek iegūts izejmateriāls jauna stikla iepakojuma ražošanai. Viena tonna otrreizējo stikla izejvielu ietaupa vienu tonnu kvarca smilšu un 250 kg kalcinētās sodas. Stikla ražošanai izmanto kvarca smiltis, sodu un kaļķakmeni, bet 30 līdz 40 procentus no kopējās izejvielu masas var aizvietot ar otrreizējām izejvielām. Stikls ir unikāls materiāls, kuru var atkārtoti pārstrādāt, nezaudējot tā kvalitāti un citas labās īpašības. Stikla iepakojumu ražojot no pārstrādāta stikla izejmateriāla, tam ir tāda pati kvalitāte, kā no jauna ražotam stiklam. Pārstrādāta stikla izejmateriāla kausēšanas process patērē krietni mazāk enerģijas, nekā stikla ražošana no jauna. No pārstrādāta stikla ražota pudele nodrošina enerģijas ietaupījumu, kas ļauj 100 W lampiņai degt četras stundas.

 • Stikla smilšu strūkla

Pasaulē ļoti izplatīti ir izmantot stikla smilti smilšu strūklā, ko izmanto metāla attīrīšanai no krāsas, rūsas u.c. Testēšanas rezultātā esam secinājuši, ka attīrot metāla priekšmetus ar stikla smilti process notiek ātrāk. Izmantojot pareizu stikla smilts frakciju, tiek mazāk bojāta metāla virsma, tā rada mazāk putekļus un ir mazāk kaitīga cilvēka veselībai, salīdzinot ar Latvijā tradicionāli izmantoto kvarca smilti, kas satur silīcija dioksīdu. Stikla smilts ir ķīmiski inerta, līdz ar to drošāk lietojama.

 • Ūdens attīrīšana un filtrēšana

Pēc veiktajiem pētījumiem ir secināts, ka pārstrādāta stikla smilts samazina ikgadējās izmaksas notekūdeņu attīrīšanai, salīdzinājumā ar tradicionālajiem smilšu filtrācijas veidiem. Ir pierādīts, ka stikla smilts uzlabo notekūdeļu filtrēšanos. Stikla smilts ļauj ūdenim viegli izsūkties tam cauri, aizturot cietos piesārņotājus. 

 • Ainavu arhitektūra

Pārstrādāts stikls lieliski noder dārzu labiekārtošanā. Tam ir mulčas forma, kas nekad nezaudē savas īpašības, arī ilgstošā laika posmā tas veiks savas funkcijas un nebūs jāmaina. Stikla mulča ir lieliska alteratīva tradicionālajai koksnes vai grants mulčai. Izvietojot stikla mulču ap dārziem, tā dabiski novērš dārza kaitēkļu vairošanos. No stikla smilts var veidot piebraucamos ceļus, gājēju ceļus, dārza ceļus, izmantot piemājas dārzu ainavu veidošanā u.c. Šī smilts vizuāli ļoti labi izskatās, un saulainā laikā tā mirdz kā kristāls.

 • Ceļu segums

Stikla smilts tiek izmantota ceļa segumu veidošanā. Tā lieliski veic ūdens novadi. Izmantojot ceļa segumā stikla smilti, tiek uzlabota ceļa seguma kvalitāte. Stikla smilti var izmantot to jaucot ar granti, kā piedevu asfaltam vai izmantot atsevišķi. Stikla smilti pievienojot asfalta maisījumam tiek palielināta tā izturība un samazinātas ceļu būves izmaksas.

 • Betona maisījums

Stikla smilts var tikt izmantota betona maisījuma sagatavošanā kā smilts vai grants aiztājējs. Stikla smilts sver mazāk kā parastā smilts, līdz ar to betona m3 sver mazāk, bet ir tik pat izturīgs.